Connect with us

Կինոիրադարձություններ

Հայտարարվել է Վենետիկի 76-րդ կինոփառատոնի ծրագիրը

Ատոմ Էգոյան, Ռոբեր Գեդիգյան, Ռոման Պոլանսկի, Սթիվեն Սոդերբերգ. Հայտարարվել է Վենետիկի 76-րդ կինոփառատոնի ծրագիրը

Հրապարակվել է

Հուլիսի 25-ին Հռոմում պաշտոնական մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել են Վենետիկի 76-րդ կինոփառատոնի (Venice International Film Festival) ամբողջական ծրագիրը, որը տեղի կունենա օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 7-ը Իտալիայում: Ծրագրի տնօրեն Պաոլո Բարատտան եւ փառատոնի տնօրեն Ալբերտո Բարբերան նշել են ընտրված ֆիլմերը: Հիմնական մրցույթում տեղ են գտել Ատոմ Էգոյանի «Պատվավոր հյուր» և Ռոբեր Գեդիգյանի «Փառք ողջ Աշխարհին» ֆիլմերը:

Հիմնական մրցույթում տեղ են գտել Ռոման Պոլանսկու, Սթիվեն Սոդերբերգի, Ջեյմս Գրեյի, Պաբլո Լարրաինի եւ այլոց կինոնկարները: Հաղթողներին կորոշի ժյուրին՝ ռեժիսոր, սցենարիստ եւ պրոդյուսեր Լուկրեսիա Մարտելի նախագահությամբ:

Բացման ֆիլմը կլինի Հիրոկաձու Կորեեդայի «Ճշմարտություն» նոր ֆիլմը Կատրին Դենյովի եւ Ժուլիետ Բինոշի մասնակցությամբ գլխավոր դերերում: Նկարը կընդգրկվի նաեւ փառատոնի հիմնական մրցույթում:

Հիմնական մրցույթ

Ճշմարտություն / TheTtruth (բացման ֆիլմ)
Հիրոկաձու Կորեդա

Կատարյալ թեկնածու / The Perfect Candidate
Ռեժիսոր` Հայֆա Ալ Մանսուր

Ամուսնական պատմություն / Marriage Story
Ռեժիսոր` Նոա Բաումբակ

Պատվավոր հյուր / Guest of Honour
Ռեժիսոր` Ատոմ Էգոյան

Աստղերի մոտ / Ad Astra
Ռեժիսոր` Ջեյմս Գրեյ

A Herdade
Ռեժիսոր` Տիագու Գուեդես

Փառք ողջ Աշխարհին / Gloria Mundi
Ռեժիսոր` Ռոբեր Գեդիգյան

Սպասելով բարբարոսներին / Waiting for the Barbarians
Ռեժիսոր` Սիրո Գերրա

Ema
Ռեժիսոր` Պաբլո Լարաին, Չիլի

Նկարված թռչուն / The Painted Bird
Ռեժիսոր` Վացլավ Մարհոուլ

Շաբաթօրյա վեպը / Saturday Fiction
Ռեժիսոր` Լոու Ե

Martin Eden
Ռեժիսոր` Պիետրո Մարչելո

La mafia non e piu quella di una volta
Ռեժիսոր` Ֆրանկո Մարեսկո

Il sindaco del Rione Sanita
Ռեժիսոր` Մարիո Մարտոնե

Ջոկեր / Joker
Ռեժիսոր՝ Թոդ Ֆիլիպս

Դրեյֆուսի գործը / J’accuse
Ռեժիսոր՝ Ռոման Պոլանսկի

Լվացք / The Laundromat
Ռեժիսոր՝ Սթիվեն Սոդերբերգ

Babyteeth
Ռեժիսոր՝ Շենոն Մերֆի

No.7 Cherry Lane
Ռեժիսոր՝ Յունֆան

Wasp Network
Ռեժիսոր՝ Օլիվյե Ասայաս

Անսահմանության մասին / About Endlessness
Ռեժիսոր՝ Ռոյ Անդերսսոն

Արտամրցութային ծրագիր (խաղարկային կինո)

The Burnt Orange Heresy (հիմնական մրցույթի փակման ֆիլմ)
Ռեժիսոր` Ջուզեպպե Կապոտոնդի

Tutto Il Mio Dolce Amore
Ռեժիսոր` Գաբրիել Սալվատորես

The King
Ռեժիսոր` Դեյվիդ Միշո

Seberg
Ռեժիսոր` Բենեդիկտոս Էնդրյուս

Vivere
Ռեժիսոր ‘ Ֆրանչեսկա Արկիբուջի

Mosul
Ռեժիսոր` Մեթյու Մայքլ Կարնախան

Adults In The Room
Ռեժիսոր` Կոստա-Գավրաս

Արտամրցութային ծրագիր (վավերագրական կինո)

Il Pianeta In Mare
Ռեժիսոր՝ Անդրեա Սեգրե

Citizen K
Ռեժիսոր` Ալեքս Գիբնի

Woman
Ռեժիսորներ` Յան Արտյուս-Բերտրան, Անաստասիա Միկովա

Roger Waters Us + Them
Ռեժիսորներ` Շոն Էվանս, Ռոջեր Ուոթերս

Diario Di Angela — Noi Due Cineasti. Secondo Capitolo.
Ռեժիսորներ` Երվանդ Ջանիկյան, Անջելա Ռիչի Լուկա

Citizen Rosi
Ռեժիսորներ` Դիդի Գնոկկի, Կարոլինա Ռոսի

The Kingmaker
Ռեժիսոր՝ Լորեն Գրինֆիլդ

State Funeral
Ռեժիսոր՝ Սերգեյ Լոզնիցա

Collective
Ռեժիսոր՝ Ալեքսանդր Նանեու

45 Seconds Of Laughter
Ռեժիսոր՝ Թիմ Ռոբինս

Վենետիկյան դասական

Կարմիր բռինչ
Ռեժիսոր՝ Վասիլի Շուքշին, ԽՍՀՄ, 1973

The Incredible Shrinking Man
Ռեժիսոր՝ Ջեք Առնոլդ, ԱՄՆ, 1957

La commare secca
Ռեժիսոր՝ Բեռնարդո Բերտոլուչչի, Իտալիա, 1962

Strategia del ragno
Ռեժիսոր՝ Բեռնարդո Բերտոլուչչի, Իտալիա, 1970

Ensayo de un crimen
Ռեժիսոր՝ Լուիս Բունյուել, Մեքսիկա, 1955

Le passage du Rhin
Ռեժիսոր՝ Անդրե Կայաթ, Ֆրանսիա, Գերմանիա, Իտալիա, 1960

Maria ZEF
Ռեժիսոր` Վիտորիո Կոտաֆավի, Իտալիա, 1981

Crash
Ռեժիսոր` Դեյվիդ Քրոնենբերգ, Կանադա, 1966

Francisca
Ռեժիսոր` Մանուել դի Օլիվեյրա, Պորտուգալիա, 1981

Khaneh siah ast
Ռեժիսոր` Ֆորուգ Ֆարրոհզադ, Իրան, 1962

Lo sceicco bianco
Ռեժիսոր` Ֆեդերիկո Ֆելինի, Իտալիա, 1952

Sodrasban (Current)
Ռեժիսոր` Իշտվան Գաալ, Հունգարիա, 1963

The Hills of Marlik
Ռեժիսոր` Էբրահիմ Գոլեստան, Իրան, 1964

La muerte de un burócrata
Ռեժիսոր` Թոմաս Գուտիերես Ալեա, Կուբա, 1966

Out of the Blu
Ռեժիսոր` Դենիս Հոպեր, Կանադա, ԱՄՆ, 1980

Ekstase
Ռեժիսոր` Գուստավ Մահատայի, Չեխոսլովակիա, 1932

Mauri
Ռեժիսոր` Մերատա Միտա, Նոր Զելանդիա, 1988

Tiro al piccione
Ռեժիսոր` Ջուլիանո Մոնտալդո, Իտալիա, 1961

New York, New York
Ռեժիսոր` Մարտին Սկորսեզե, ԱՄՆ, 1977

Way of a Gaucho
Ռեժիսոր` Ժակ Տուրներ, ԱՄՆ, 1952

«Հորիզոններ» ծրագիր

Pelican Blood (Pelikanblut) (բացման ֆիլմ)
Ռեժիսոր՝ Կատրին Գեբբե

The Criminal Man
Ռեժիսոր` Դմիտրի Մամուլիա

Zumiriki
Ռեժիսոր` Օսկար Ալեգրիա

Bik Eneich — Un Fils
Ռեժիսոր` Մեհդի Մ. Բարսաուի

Blanco En Blanco
Ռեժիսոր` Թեո Կորտ

My Days of Glory
Ռեժիսոր` Անտուան դե Բերի

Nevia
Ռեժիսոր՝ Նունցիա Դի Ստեֆանո

Moffie
Ռեժիսոր՝ Օլիվեր Հերմանուս

Hava, Maryam, Ayesha
Ռեժիսոր՝ Սահրա Քարիմի

Rialto
Ռեժիսոր՝ Փիթեր Մակի Բարնս

Revenir
Ռեժիսոր՝ Ջեսիկա Պալյու

Giants Being Lonely
Ռեժիսոր՝ Գրիր Փաթերսոն

Verdict
Ռեժիսոր՝ Ռեյմունդ Ռիբեյ Գուտերեզ

Balloon
Ռեժիսոր՝ Պեմա Ցեդեն

Just 6.5
Ռեժիսոր՝ Սայիդ Ռուստաի

Shadow of Water
Ռեժիսոր՝ Սանալ Կումար Սասիդհարան

Sol
Ռեժիսոր՝ Կառլո Սիրոնի

Madre
Ռեժիսոր՝ Ռոդրիգո Սորոգոյեն

Atlantis
Ռեժիսոր՝ Վալենտին Վասյանովիչ

Հատուկ ցուցադրություններ

The New Pope (դրվագներ 2 եւ 7)
Ռեժիսոր՝ Պաոլո Սորրենտինո

No One Left Behind
Ռեժիսոր՝ Գիլյերմո Արիագա

Electric swan
Ռեժիսոր՝ Կոնստանտին Կոծամանի

Irréversible
Ռեժիսոր՝ Գասպար Նոե

Eyes Wide Shut
Ռեժիսոր՝ Սթենլի Կուբրիկ

Never just a dream: Stanley Kubrick and Eyes wide shut
Ռեժիսոր՝ Մեթ Ուելս

Zerozerozero (դրվագներ 1 եւ 2)
Ռեժիսոր՝ Ստեֆանո Սոլլիմա

Sconfini ծրագիր

Unposted (Chiara Ferragni)
Ռեժիսոր՝ Էլիզա Ամորուզո

The Scarecrows
Ռեժիսոր՝ Նուրի Բուզիդ

The Gap
Ռեժիսորներ՝ Ֆեդերիկո Ֆերոնը, Միշել Մանզոլինին

Domino Effect
Ռեժիսոր՝ Ալեսանդրո Ռոսսետտո

Հատուկ միջոցառումբեր

Bu San (Goodbye, Dragon inn)
Ռեժիսոր՝ Ցայ Մինլյան

Շարունակել ընթերցումը
Գովազդ
Մեկնաբանություններ

Կինոիրադարձություններ

Կաննի փառատոնը ներկայացրել է Սինեֆոնդասիոն ծրագիրը

Հրապարակվել է

Հուլիսի 2-ին Կաննի փառատոնը ներկայացրեց Սինեֆոնդասիոն սեկցիայի ծրագիրը: Ավանդաբար ստուգատեսի այս մասը նվիրված է ուսանողական կինոյին եւ ներառում է կինոադպրոցի սովորողների նկարահանած ժապավենները:

Այս տարի ծրագրում ընդգրկվել է 17 ֆիլմ՝ 13 խաղարկային եւ 4 անիմացիոն՝ 14 երկրներից՝ Մեծ Բրիտանիայից, Իսրայելից, Արգենտինայից, Հունգարիայից, Ռումինիայից, Հնդկաստանից, Շվեյցարիայից, ԱՄՆ-ից, Հարավային Կորեայից, Ֆրանսիայից, Լեհաստանից, Պորտուգալիայից, Գերմանիայից եւ Սլովենիայից: Ցուցակում հայ մասնակիցներ չկան:

Սինեֆոնդասիոն 23 մրցույթը նվիրված է Դեյվիդ Քեսլերի հիշատակին (1959-2020), որը երկար տարիներ աջակցել է այս սեկցիային:

Սինեֆոնդասիոն բաժնի ծրագիր

«Neurim» (Իսրայել, Թել Ավիվի համալսարանի Կինոյի եւ հեռուստատեսության դպրոց), ռեժիսոր Shaylee Atary

«Pile» (Մեծ Բրիտանիա, արվեստի թագավորական քոլեջ), ռեժիսոր Toby Auberg

«Muralla China» / «Chinese Wall» (Արգենտինա, կինոյի համալսարան), ռեժիսոր Santiago Barzi

«Agape» (Հունգարիա, Բուդապեշտի քաղաքային համալսարան), ռեժիսոր Márk Beleznai

«Сontraindicatii» / «Contraindications» (Ռումինիա, թատրոնի և կինոյի ազգային համալսարան «Ի. Լ. Կարաջալե»), ռեժիսոր Lucia Chicos

«Tamou» (Իսրայել, Բեցալելի անվան արվեստի և դիզայնի ակադեմիա), ռեժիսոր Tzor Edery

«Catdog» (Հնդկաստան, Հնդկաստանի կինոյի եւ հեռուստատեսության ինստիտուտ), ռեժիսոր Ashmita Guha Neogi

«Le chant de l’oiseau» / «Bird’s Song» (Շվեյցարիա, Ժնեւի արվեստի եւ դիզայնի բարձրագույն դպրոց), ռեժիսոր Sarah Imsand

«Nihče ni rekel, da te moram imeti rad» / « Nobody Said I Have to Love You» (Սլովենիա, UL AGRFT), ռեժիսոր Matjaž Jamnik

«Taipei suicide story» (ԱՄՆ, Նյու Յորքի Տիշ արվեստի դպրոց), ռեժիսոր KEFF

«Seonginsik» / «Twenty» (Հարավային Կորեա, Soongsil համալսարան), ռեժիսոր Kim Min-Ju

«Carcass» (Ֆրանսիա, La Fémis), ռեժիսոր Timothée Maubrey

«Ja i moja gruba dupa» / «My Fat Arse and I» (Լեհաստան, Լոձի ազգային կինոդպրոց), ռեժիսոր Yelyzaveta Pysmak

«Corte» (Պորտուգալիա, թատրոնի և կինոյի բարձրագույն դպրոց), ռեժիսոր Afonso & Bernardo Rapazote

«I want to return return return» (Գերմանիա, DFFB), ռեժիսոր Elsa Rosengren

«En avant» / «When We Leave» (Ֆրանսիա, La Poudrière), ռեժիսոր Mitchelle Tamariz

«dou zeoi gu si» / «The Last Ferry from Grass Island» (ԱՄՆ, Նյու Յորքի Տիշ արվեստի դպրոց), ռեժիսոր Zhang Linhan

Շարունակել ընթերցումը

Կինոիրադարձություններ

Հայտնի է «Ոսկե Գլոբուս» մրցանակի հանձնման արարողության նոր ամսաթիվը

Հրապարակվել է

2021 թվականի փետրվարի 28-ին տեղի կունենա Ոսկե Գլոբուս մրցանակի հանձնման 78-րդ արարողությունը / Golden Globe Awards: Այս մասին իր կայքում հայտնել է Արտասահմանյան մամուլի հոլիվուդյան ասոցիացիան (HFPA): Ի սկզբանե Ոսկե գլոբուսները ծրագրում էին բաժանել 2021 թվականի հունվարին: NBC հեռուստաալիքի ուղիղ եթերում արարողությունը վարելու են Թինա Ֆեյը եւ Էմի Փոլերը:

«Հայտերի ընդունման պահանջների, քվեարկության ժամանակահատվածի եւ անվանակարգերի հայտարարության վերանայված ժամկետների վերաբերյալ հետագա առաջարկությունները կհրապարակվեն առաջիկա շաբաթներին», — նշվում է կազմակերպության պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

«Ոսկե Գլոբուս» մրցանակի հանձնման արարողությունը սովորաբար անցկացվում է օրացուցային տարվա առաջին կիրակի օրը եւ տալիս է հոլիվուդյան մրցանակների տարեշրջանի մեկնարկը, այժմ շտկումներ են կատարվել կորոնավիրուսի համաճարակի կապակցությամբ: HFPA-ում մանրամասն չեն նկարագրել այս տարվա միջոցառման ձեւաչափը, սակայն նշել են, որ արարողությունը կհեռարձակվի Beverly Hilton հյուրանոցից, Կալիֆոռնիայի Բեվերլի Հիլզում:

Ավելի վաղ 2021 թվականի փետրվարի 28-ին պլանավորված էր Օսկար մրցանակի հանձնման 93-րդ արարողությունը, սակայն մեկ շաբաթ առաջ Ամերիկյան կինոակադեմիան եւ ABC հեռուստաալիքը այն տեղափոխեցին ապրիլի 25-ին:

Ոսկե գլոբուսի արարողության անցկացման նոր ամսաթիվը նշանակում է, որ մրցանակաբաշխության արդյունքները կարող են ազդել Օսկարի անվանակարգի քվեարկության վրա, քանի որ գործընթացը կսկսվի միայն մեկ շաբաթից՝ մարտի 5-ին:

Շարունակել ընթերցումը

Կինոիրադարձություններ

Հայկական կինոնախագծն մասնակցելու է Կարլովի Վարիի միջազգային կինոփառատոնի արդյունաբերական հարթակում

Հրապարակվել է

Կարլովի Վարիի միջազգային կինոփառատոնն այս տարի չի կայանա. կազմակերպիչները որոշել են ռիսկի չդիմել եւ 55-րդ ստուգատեսը տեղափոխել են 2021 թվականի հուլիսի 2-10-ը: Բայց դա չի նշանակում, որ կինոտոնը չեղյալ է հայտարարվել. հուլիսի 6-8-ը առցանց ձեւաչափով տեղի կունենա KVIFF Eastern Promises ֆորումի արդյունաբերական մասը:

Հունիսի 18-ին ֆորումը հրապարակեց մասնակցության համար ընտրված աշխատանքների ցանկը. ընտրություն անցած 41 նախագծերից մեկ նախագիծը հայկական է:

Արեն Մալաքյանի և Վահագն Խաչատրյանի «5 Երազողները և Ձին» վավերագրական ֆիլմը Հայաստանի և Գերմանիաի համատեղ արտադրություն է: Նախկինում կրում էր «Հայ երազողները» անվանումը: Կինոնկարը ստացել է 21 մլն. դրամ ֆինանսական աջակցություն Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից 2018 և 2019 թվականներին: Ֆիլմը մարդկանց երազանքների մասին է: Չորս հիմնական կերպարները փորձում են իրականացնել իրենց երազանքները:

Eurimages Lab Project բաժնում ութ նախագիծ մեկը հայկական է: Eurimages Lab Project Award մրցանակը տրվում է արտադրական կամ հետպրոդակշենում գտնվող նախագծերին, որոնցից յուրաքանչյուրը ավանդական կինեմատոգրաֆի շրջանակներից դուրս է: Առավել հեռանկարային նախագիծը կընտրեն Eurimages-ի գերմանական ներկայացուցիչ Էլս Հենդրիքսը, ռումինացի ռեժիսոր Ադինա Պինտիլիեն եւ ծրագրավորող Բեռլինալե Մարկ Պերանսոնը: Լավագույն նախագիծը ստանալու է 50,000 եվրո:

Ոլորտի մասնագետներին նախագծի շնորհանդեսը տեղի կունենա հուլիսի 6-ից 8-ը առցանց: Ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմում է 165.000 եվրո:

Works in Progress

Absence Ali Mosaffa (Iran/Czech Republic/Slovakia)
Producers: Ali Mosaffa, Jordi Niubo, Filip Remunda, Silvia Panáková,Eric Panák

The Alleys – Bassel Ghandour (Jordan/Qatar/France/Saudi Arabia)
Producer: Rula Nasser

Black Medusa ismaël (Tunisia/Luxembourg)
Producer: ismaël

Field Lasha Tskvitinidze (Georgia)
Producers: Nodar Nozadze, Giorgi Kobalia, Nato Sikharulidze

Snow White Dies at the EndKristijan Risteski (North Macedonia)
Producer: Darko Popov

Stop-ZemliaKataryna Gornostai (Ukraine)
Producers: Vitaliy Sheremetiev, Viktoriia Khomenko, Olga Beskhmelnytsina, Natalia Libet

Troubled Minds Raitis Ābele, Lauris Ābele (Latvia/Norway)Producers: Roberts Vinovskis, Raitis Ābele, Kristele Pudane

Wiarołom Piotr Złotorowicz (Poland)
Producers: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska

First Cut+

Broad PeakLeszek Dawid (Poland/Italy)
Producers: Maciej Rzączyński, Dawid Janicki, Krzysztof Rzączyński, Paweł Rymarz, Pola Łangowska

DeskmateFerit Karahan (Turkey/Romania)
Producer: Kanat Dogramaci

I Am Fine, ThanksErnestas Jankauskas (Lithuania)
Producer: Gabija Siurbytė

ImaculatMonica Stan, George Chiper Lillemark (Romania)
Producer: Marcian Lazar

JanuaryAndrey Paounov (Bulgaria/Portugal/Luxembourg)
Producer: Vanya Rainova

RunnerAndrius Blaževičius (Lithuania/Czech Republic)
Producer: Marija Razgutė

The UsersIvan Ikić (Serbia/Slovenia/Netherlands/Bosnia and Herzegovina/France)
Producers: Milan Stojanović, Marija Stojanović

Wild RootsHajni Kis (Hungary/Slovakia)
Producers: Julie Berkes, Balázs Zachar

Docs in Progress

Every Single MinuteErika Hníková (Czech Republic/Slovakia)
Producer: Jiří Konečný

HomesLaila Pakalniņa (Latvia)
Producer: Laila Pakalniņa

Indoor – TehranAzadi Moghadam (Iran)
Producer: Afsaneh Salari

Intensive Life UnitAdéla Komrzý (Czech Republic)
Producer: Pavla Janoušková Kubečková

The LinesBarbora Sliepková (Slovakia)
Producer: Barbara Janišová Feglová

The PawnshopŁukasz Kowalski (Poland)
Producers: Anna Mazerant, Łukasz Kowalski

Roma and the Camel ManIrakli Metreveli (Georgia)
Producer: Nodar Nozadze

Until the WeddingDaniel Stopa (Poland)
Producer: Małgorzata Staroń

Eurimages Lab Project Award

AtlantideYuri Ancarani (Italy/France)
Producer: Marco Alessi

BulaBoris Baum (Belgium/Brazil)
Producers: Boris Baum, Alexis Schmitz

BurialEmilija Škarnulytė (Lithuania/Norway)
Producer: Dagnė Vildžiūnaitė

Five Dreamers and a HorseVahagn Khachatryan, Aren Malakyan (Armenia/Germany)
Producers: Vahagn Khachatryan, Eva Blondiau

Hello My FriendBettina Blümner (Germany/Cuba)
Producer: Jamila Wenske

RootsTea Lukač (Serbia/Croatia)
Producer: Andrijana Sofranić Šućur

StepneMaryna Vroda (Ukraine/Germany/Poland)
Producer: Maryna Vroda

UtopiaJuri Rechinsky (Ukraine/Austria/Netherlands)
Producers: Thomas Herberth, Maxim Asadchiy, Kirsi Saivosalmy

Works in Development — Feature Launch

CRISSEA IVVladimir Dembinski (Romania)
Producer: Bogdan Crăciun

The Fragile Beauty of MasculinityAndrea Culková (Czech Republic/Slovakia)
Producers: Miroslav Novák, Katarína Krnáčová

Kyuka — Journeying to the Moon Through the Endless SeaKostis Charamountanis (Greece)
Producer: Danae Spathara

Neither VoiceEster Ivakič (Slovenia)
Producer: Andraž Jerič

The SanctuaryKaterina Borisova (Bulgaria)
Producer: Eleni Dekidis

Sara’s BungalowJulia Rogowska (Poland)
Producer: Krystyna Kantor

Two Times OneVladimir Petev (Bulgaria)
Producer: Vanya Rainova

UsudStefan Malešević (Serbia)
Producer: Andrijana Sofranić Šućur

VacuumYelizaveta Smith (Ukraine)
Producer: Aleksandra Kostina

Շարունակել ընթերցումը

Միացեք մեզ

Գովազդ

ԿինոՊրես Telegram

Գովազդ

Հարցում

Թրենդային

Copyright © 2019-2020 ԿինոՊրես

Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են ՀՀ օրենսդրությամբ:
Կայքի հրապարակումների մասնակի կամ ամբողջական օգտագործման ժամանակ հղումը կայքին պարտադիր է: Կայքում արտահայտված կարծիքները պարտադիր չէ, որ համընկնեն կայքի խմբագրության տեսակետի հետ: